Dialogues Of Sounds #3

17. października 2008 (piątek), start godz. 20:00

4 roze

klub 4 Róże dla Lucienne
Stary Rynek 17, Zielona Góra

wstęp: 8 PLN

Jak to zwykle bywa gdy powie się "raz, dwa" trzeba powiedzieć też "i trzy", a więc stało się nieuniknione - "Dialogi Dźwięków" doczekały się trzeciej edycji. Będzie to ostatnia impreza z tego cyklu... w tym roku oczywiście.
Na Dialogues Of Sounds #3 zapowiada się spora dawka ska i reggae. Jednak jak na "dialogi" przystało to nie wszystko, tym razem w przestrzeni zielonogórskiego klubu 4 RÓŻE DLA LUCIENNE zagoszczą również folkowe dźwięki, od których nie stroni pierwszoplanowa formacja tej edycji. Oto składy, które tym razem będzie dane wszystkim usłyszeć:

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!!Taumaturgia

(ska/folk-punk/reggae, Namysłów)

Zdjęcie zespołu Taumaturgia

Zespół powstał w roku 1999 w Namysłowie. Po kilku zmianach personalnych formacja zaistniała ostatecznie pod nazwą TAUMATURGIA - co oznacza "moc czynienia cudów". W ciągu paru pierwszych lat istnienia ich muzyka ewoluowała do rejonów folk-punk, ska, reggae i tak juz pozostało. Na przełomie czerwca/lipca 2001 roku kapela zawitała w studiu nagraniowym The Clash - Rogera z wrocławskiej kapeli Klinika, nagranych zostało dwanaście utworów, które w tym samym roku zostały wydane w śląskim labelu Zima Records. Kaseta nosiła nazwę TSCHA. Przez następne kilka lat Taumaturgia zagrała na różnych imprezach, były to koncerty w prawie całej Polsce i parę w Czechach oraz na Słowacji. W połowie 2004 roku nastąpiła zmiana głównego wokalu, na przód wysunięty został żeński głos, który dodał zespołowi nowej "mocy". Rok 2005 (jak i następne lata) to kolejne rotacje w składzie, pomimo tych trudności muzykom udaję się zarejestrować część nowego materiału. W między czasie odbywa się sporo koncertów z udziałem Taumaturgi, do najważniejszych zaliczyć można: Winter Reggae - Gliwice, Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim, Punk Island w Dobrohost na Słowacji, Trawna - Czechy, OstRockReggae w Ostródzie itd.
okladka TAUMATURGIA cd W tym roku miała miejsce premiera nowej płyty zespołu pt. "Paranoje codzienności" wydanej nakładem Pasażer Records - www.pasazer.pl. Promomix tego materiału do odsłuchania w playerze na tej właśnie stronie.

[ www.myspace.com/taumaturgiaska ]
[ www.taumaturgia.band.pl ]

Odkrywcy Nieodkrytych Lądów

(reggae/ska, Zielona Góra)

Zdjęcie zespołu Odkrwycy Nieodkrytych Lądów

O.N.L. czyli Odkrywcy Nieodkrytych Lądów to zespół z Zielonej Góry, muzycznie oscylujący w skocznych odmianach muzyki jamajskiej (reggae, ska), chociaż także sięgający po inne dźwięki, które odkrywają dla siebie i innych, trudno też nie zauważyć w twórczości kapeli wpływów brzmień punk rocka. Ich początki sięgają 2002 roku, zaś aktualna forma powstała na podwalinach działań dwójki założycieli Andrzeja Rąka i Filipa Musiała, tworzyli oni zespół Malina-Of-Ska i O.N.L. Sound System. W koncertowej formie działają od 2006 roku, mają już za sobą ponad pięćdziesiąt wystepów. Grywali zarówno w małych klubach jak i na dużych scenach, rozgrzewali publikę przed takimi gwiazdami jak np. Izrael, Vavamuffin, czy chociażby Natural Dread Killaz. Skład na krótkiej przestrzeni czasu ulegał zmianie, obecnie w O.N.L. oprócz Andrzeja i Filipa grają: Michał Olszewski, Marek Jakuszak, Dariusz Rubin i Jacek Markulak. Na swoim koncie zespół posiada płytę DEMO, jednakże nie zaprzestają na tym swoich poszukiwań i pracują niestrudzenie nad nowym materiałem, który można już usłyszeć na koncertach.

Skład zespołu: Andrzej Rąk (klawisze), Filip Musiał (wokal), Michał Olszewski (gitara basowa), Marek Jakuszak (perkusja), Dariusz Rubin (gitara elektryczna), Jacek Markulak (saksofon altowy);

[ www.onl.com.pl ]
[ www.myspace.com/odkrywcynieodkrytychladow ]

Ustafka

(grindcore/disco house/k-pop, Zielona Góra)

Zdjęcie USTAFKA

Ustafka to eksperymentalny i odważny projekt ludzi związanych aktualnie i niegdyś z formacjami Bezsensu oraz O.N.L. Żywe, gitarowe granie z połączeniem brzmień syntetycznych w ich wykonaniu prezentuje się nad wyraz ciekawie i nowatorsko, dobrze znani juz z pierwszej edycji Dialogues Of Sounds, tym razem po znaczącej metamorfozie co do gatunków, w których się poruszają. Na uwagę zasługuje także nieskrępowana (chyba) niczym forma wypowiedzi muzyków na scenie. Nie ma co się rozpisywać, po prostu trzeba to zobaczyć i usłyszeć.

[ www.myspace.com/ustafka ]

No Problem Sound

(reggae/ragga/dancehall, Zbąszynek)

Zdjęcie No Problem Sound

Formacja powstała w 2008 roku. Do działania na scenie reggae Laka i Thend`ka połączyła wspólna zajawka i miłość do muzyki reggae. Po wielu kontenplacjach duet zaistniał pod nazwą NO PROBLEM SOUND co ozdwierciedla ich nastawienie i poglądy promując pozytywne wibracje rytmami reggae, ragga i dancehall. Dźwięki od nich płyną i z vinyli i prosto z ust kiedy nawijają do jamajskich riddimów.

[ www.myspace.com/noproblemsound ]Dialogues Of Sounds #4 - Plakat


Organizacja i promocja

[ www.aggressivenation.pl ]


Profil DOS na myspace.com

profil DOS na myspace.com

Kontakt z organizatorem

[ nohands@aggressivenation.pl ]

Muzyka wykonawców z DOS#4

To view the E-Phonic MP3 Player you will need to have Javascript turned on and have Flash Player 9 or better installed.ogłoszenia Zielona Góra

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o tej imprezie (line-up, kolejne edycje, jakiekolwiek zmiany, o których trzeba wiedzieć) ?????
Jeśli tak, podaj e-mail poniżej.


ShoutBox

Nick:

Wiadomość (max. 255 znaków):Poprzednie edycje imprezy

miniatura plakatu z DOS #3 DOS #3
17.XI.2008 - Zielona Góra - 4 Róże dla Lucienne


Wystąpili:
- Taumaturgia (Namysłów)
- Odkrywcy Nieodkrytych Lądów (Zielona Góra)
- Ustafka (Zielona Góra)
- No Problem Sound (Zbąszynek)

[ galeria z imprezy ]
[ czytaj opis imprezy ]
miniatura plakatu z DOS #2 DOS #2
30.V.2008 - Zielona Góra - 4 Róże dla Lucienne


Wystąpili:
- Niekoniecznie Korzenie (Legnica)
- Zjednoczona Fala Dźwięku (Nowa Sól)
- NoHands (Zielona Góra)

gościnnie zagrał także Jegomość z Full Spontan Positive Sound

[ galeria z imprezy ]
[ czytaj opis imprezy ]
miniatura plakatu z DOS #1 DOS #1
19.I.2008 - Zielona Góra - klub Fabryka


Wystąpili:
main.stage:
- Odkrywcy Nieodkrytych Lądów (Zielona Góra)
- Padlina Szarika ( Miłosław)
- Pro-Pan (Kalisz)
- Ustafka (Zielona Góra)
reggaemassive.room:
- Zjednoczona Fala Dźwięku (Nowa Sól)
- Full Spontan Positive Sound (Bolesławiec)
[ galeria z imprezy ]
[ czytaj opis imprezy ]

Linki i buttony
AggressiveNation