Dialogues Of Sounds #2

30. maja 2008 (piątek), start godz. 20:00

klub 4 Róże dla Lucienne, Stary Rynek 17, Zielona Góra

wstęp: 5 PLN

To już druga edycja imprezy pod nazwą Dialogues Of Sounds. Pierwsza miała miejsce w styczniu tego roku, a po dobrym przyjęciu przez publikę nie było wyboru, żeby nie kontynuować tej wyjątkowej imprezy, która potrafi pogodzic współistnienie podczas jednej nocy dwóch w praktyce odmiennych gatunków muzycznych. Tym razem są to mocno elektroniczne, dubowe brzmienia oraz typowe jamajskie reggae i dancehall. Podobnie jak poprzednim razem na DOS zaprezentują się sound systemy, które teraz przeważą nad formacjami wykonującymi muzykę na żywo w 100%. Pomimo tego nie zabraknie jednak gitarowych tonów, bez których "Dialogi Dźwięków" nie mogą się obejść.
Lokalizacja imprezy uległa zmianie, już nie FABRYKA zaś 4 RÓŻE DLA LUCIENNE stały się miejscem dla wydarzenia Dialogues Of Sounds #2, podczas którego wystąpią:

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!!

Niekoniecznie Korzenie

(dub/reggae/elektronika, Legnica)

Zdjęcie zespołu Niekoniecznie Korzenie

Zespół zaczął formować się jesienią 2006 r., w Legnicy, na początku w składzie 2-osobowym; Adam (groovebox) + Piron (bas). Obecnie, od czerwca 2007 r., zespół stanowią cztery osoby:
Ania - wokal
Przemek - gitara, wokal
Piron - bas
Adam - grooveboxy, mikser, efekty

Pomimo zagrania dopiero kilku koncertów, zespół dał radę zająć drugie miejsce na przeglądzie legnickich kapel rockowych w 2007 r., również w tym samym roku dostał się do finału głogowskiego Mayday Rock Festival. Obecnie zespół w pocie czoła tworzy nowy materiał, z którym zapewne wkrótce dane będzie nam się zapoznać.

Muzyka formacji to reggae/dub, jednak mocno podbarwione elektroniką. Brak bębniarza w składzie oznacza większą liczbę przeszkadzajek i sampli. Klimat płynący z muzy to jak najbardziej Jamajka, ale w deczko transowym stylu. Kawałki nie mają klasycznej konstrukcji zwrota-refren-solo itp. Raczej działają psychoaktywnie. Lekki beat toczy się w tle, a gitary grając w kółko różne wariacje na tym samym riffie powodują wejście w transik. W dodatku wszystko polane jest bardzo głębokimi pogłosami, a więc Niekoniecznie Korzenie to gratka dla fanów "dubowego sosu".

[ www.niekoniecznie.ovh.org ]
[ www.myspace.com/niekonieczniekorzenie ]

Zjednoczona Fala Dźwięku

(reggae/raggamuffin/dancehall, Nowa Sól)

Zdjęcie Zjednoczonej Fali Dźwięku

Z.F.D. wywodzi się z Nowej Soli, powstała na początku maja 2007 roku. Występują jako sound system (2 x MC), propagują miłość, niosą pozytywne przesłanie i dźwięki. Nie nazywają siebie wielkimi muzykami, przyświeca im motto: "Muzyka została stworzona przez ludzi, dla ludzi". Są młodzi wiekiem i jeśli osiągną pełoletność sceniczną to będzie to znaczyło, że połowę życia spędzili robiąc to co kochają.

Skład:
Michajah - nawijacz, który swą działaność muzyczną rozpoczął w sound systemie Mentalna Siła, razem z ów sound systemem nabierał nowych zdolności i coraz więcej doświadczenia. Kocha Jah, muzykę jamajską i truskawki.
BubbleMan - zwykły, prosty chłopak z centrum Nowej Soli ...na ogól cichy i skromny ...lecz wiadomo...cicha woda brzegi rwie, dawniej zajmował się rapem teraz jest wokalistą Zjednoczonej Fali Dźwięku, interesuje się dancehall'em... reggae... raggamuffin i rapem.

NoHands + JahFi

(dub/reggae/experiMENTAL, Zielona Góra)

Zdjęcie NoHands

NoHands to pseudonim artystyczny, pod którym kryje się założyciel i jeden z muzyków formacji Odkrywcy Nieodkrytych Lądów, niegdyś gitarzysta tego zespołu, a aktualnie klawiszowiec. Jego solowy projekt to wypadkowa takich gatunków jak dub i reggae oraz brzmień elektronicznych. Mieszanka taka wynika z zainteresowań dotyczących kreowania dźwięku głównie za pomocą komputera i urządzeń akustycznych. Podczas DOS #2 zaprezentuje swoje produkcje jak i inne nagrania z dorobku swoich idoli warte wysłuchania. Na mikrofonie wspomagać go będzie również członek O.N.L., a mianowicie JahFi.

[ www.myspace.com/nohandsdub ]

Dialogues Of Sounds #4 - Plakat


Organizacja i promocja

[ www.aggressivenation.pl ]


Profil DOS na myspace.com

profil DOS na myspace.com

Kontakt z organizatorem

[ nohands@aggressivenation.pl ]

Muzyka wykonawców z DOS#4

To view the E-Phonic MP3 Player you will need to have Javascript turned on and have Flash Player 9 or better installed.ogłoszenia Zielona Góra

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o tej imprezie (line-up, kolejne edycje, jakiekolwiek zmiany, o których trzeba wiedzieć) ?????
Jeśli tak, podaj e-mail poniżej.


ShoutBox

Nick:

Wiadomość (max. 255 znaków):Poprzednie edycje imprezy

miniatura plakatu z DOS #3 DOS #3
17.XI.2008 - Zielona Góra - 4 Róże dla Lucienne


Wystąpili:
- Taumaturgia (Namysłów)
- Odkrywcy Nieodkrytych Lądów (Zielona Góra)
- Ustafka (Zielona Góra)
- No Problem Sound (Zbąszynek)

[ galeria z imprezy ]
[ czytaj opis imprezy ]
miniatura plakatu z DOS #2 DOS #2
30.V.2008 - Zielona Góra - 4 Róże dla Lucienne


Wystąpili:
- Niekoniecznie Korzenie (Legnica)
- Zjednoczona Fala Dźwięku (Nowa Sól)
- NoHands (Zielona Góra)

gościnnie zagrał także Jegomość z Full Spontan Positive Sound

[ galeria z imprezy ]
[ czytaj opis imprezy ]
miniatura plakatu z DOS #1 DOS #1
19.I.2008 - Zielona Góra - klub Fabryka


Wystąpili:
main.stage:
- Odkrywcy Nieodkrytych Lądów (Zielona Góra)
- Padlina Szarika ( Miłosław)
- Pro-Pan (Kalisz)
- Ustafka (Zielona Góra)
reggaemassive.room:
- Zjednoczona Fala Dźwięku (Nowa Sól)
- Full Spontan Positive Sound (Bolesławiec)
[ galeria z imprezy ]
[ czytaj opis imprezy ]

Linki i buttony
AggressiveNation