Dialogues Of Sounds #1

19. stycznia 2008 (sobota), start godz. 21:00

klub Fabryka, ul. Wiejska 4, Zielona Góra

wstęp: 10 PLN

Już niebawem pierwsza edycja imprezy pod hasłem Dialogues Of Sounds (Dialogi Dźwięków), na początek spotkanie dźwięków rodem z wyspy zwanej Jamajką (reggae, ska, raggamuffin, dancehall) oraz gitarowej energii z nurtu gatunków zaklasyfikowanych jako alternatywne (punk rock, psychodelic). Wszystko będzie miało w jednym wspólnym punkcie czasu i przestrzeni (Zielona Góra, 19.01.08) na dwóch scenach. Zapowiada się długa noc, podczas której wystąpią:

main.stage: reggaemassive.room:

Klub Fabryka po raz pierwszy stanie twarzą w twarz z najazdem kapel grających na żywo. To tak naprawdę pierwsze koncerty w tym undergroundowym miejscu, jeszcze nigdy nie zagrał tu skład z żywymi bębnami, a ze sceny nie rozległy się dźwięki z piecy gitarowych.

Zdjęcie klubu Fabryka w Zielonej Górze

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!!

Odkrywcy Nieodkrytych Lądów

(reggae/ska, Zielona Góra)

Zdjęcie zespołu O.N.L.

Znany już dobrze zielongórskiej publiczności lokalny zespół radosnej pieśni grający (jak podkreślają to sami) "nasze" reggae okraszone elementami skocznego ska, a miejscami niepohamowanym pędem ku totalnemu chaosowi harmoniczno-rytmicznemu. Od jakiegoś juz czasu kapela występuje w zmienionym składzie, ale wszystkiego można się dowiedzieć na ich stronie internetowej. Tym razem będzie można usłyszeć kilka premierowych utworów, nad którymi zespół pracował w ostatnim czasie.

[ www.onl.com.pl ]

Padlina Szarika

(punk, Miłosław)

Zdjęcie Padliny Szarika

Zespół powstał w marcu 2006 roku, jako główny cel obrał sobie utrudnianie życia wszystkim wokoło wyjątkowo brudnym, acz zarazem melodyjnym punk rockiem. Od początku tworzą go: Tadziu - ciężkie zaburzenia umysłowe (śpiew, gitara), Szulek - majaczenie alkoholowe (bass), Małpa - grzybica mózgu (perkusja). Zespół pochodzi z wielkopolskiego Miłosławia, znany jest ze spontanicznych koncertów i ma na koncie pierwszą płytę demo.

[ www.padlina-szarika.prv.pl ]

Pro-Pan

(psychodelic-funk, Kalisz)

Zdjęcie Pro-Pan

Zespół zostal założony w połowie 2006 roku. Jednak jego korzenie siegają do roku 2004, kiedy to na studiach powstał projekt założony przez: Zółw (bas), Kolto (gitara), oraz Jimi (gitara), który polegał na spotykaniu się i improwizowaniu. Z owym projektem dali kilka koncertów czysto improwizowanych. Wielu innych muzyków zagrało gościnnie. Czas leciał, los różne figle plótł, różni ludzie się przewijali, lecz paru postanowiło założyc kapele "Propan" w celu kontynuowania wspólnych przeżyć z muzyką. Obecnie cały czas pracują nad materiałem eksplorując styl określany przez nich samych mianem psychodelic-funk.

[ www.myspace.com/propanbutan ]

Ustafka

(experimental/new wave/ska, Zielona Góra)

Zdjęcie USTAFKA

Eksperymentalny i odważny projekt muzyczny ludzi związanych aktualnie i niegdyś z formacjami Bezsensu oraz O.N.L., styl formacji to fuzja new wave, muzyki elektronicznej, a nawet ska. Żywe, gitarowe granie z połączeniem brzmień syntetycznych w ich wykonaniu prezentuje się nad wyraz ciekawie i nowatorsko. Na uwagę zasługuje także nieskrępowana (chyba) niczym forma wypowiedzi muzyków na scenie. Nie ma co się rozpisywać, po prostu trzeba to zobaczyć i usłyszeć. Szykuje się niezła niespodzianka.

Zjednoczona Fala Dźwięku

(reggae/raggamuffin/dancehall, Nowa Sól)

Zdjęcie Zjednoczonej Fali Dźwięku

Z.F.D. wywodzi się z Nowej Soli, powstała na początku maja 2007 roku. Występują jako sound system (2 x MC i selektor), propagują miłość, niosą pozytywne przesłanie i dźwięki. Nie nazywają siebie wielkimi muzykami, przyświeca im motto: "Muzyka została stworzona przez ludzi, dla ludzi". Są młodzi wiekiem i jeśli osiągną pełoletność sceniczną to będzie to znaczyło, że połowę życia spędzili robiąc to co kochają.

Skład:
Raspberry Yogurt - młody selektor którą zaczął swój życiowy rozdział z muzyką reggae po poznaniu Strawberry Yogurta. Na ogół nie lubi wykraczać poza swoje zadania. Lubi jasno określone kierunki i cele.
Strawberry Yogurt - nawijacz, który swą działaność muzyczną rozpoczął w sound systemie Mentalna Siła, razem z ów sound systemem nabierał nowych zdolności i coraz więcej doświadczenia. Kocha Jah, muzykę jamajską i truskawki.
BubbleMan - zwykły, prosty chłopak z centrum Nowej Soli ...na ogól cichy i skromny ...lecz wiadomo...cicha woda brzegi rwie, dawniej zajmował się rapem teraz jest wokalistą Zjednoczonej Fali Dźwięku, interesuje się dancehall'em... reggae... raggamuffin i rapem.

Full Spontan Positive Sound

(reggae/dancehall, Bolesławiec)

Zdjęcie Full Spontan Positive Sound

F.S.P.S. to sound system, który tworzą Jegomość (selekcja, gramofony i toasting) oral Fasol (selekcja, sample i inne wariacje). Dwaj bolesławieccy dwudziestolatkowie, od dłuższego już czasu bujający się w rytm jamajskiej pulsacji, którzy postanowili połączyć swoje siły, umiejętności i gusta. Prezentują spontaniczną selekcję na wysokim poziomie, a muzyka jaką można usłyszeć na ich imprezach to w głównej mierze pozytywne, reggae'owe i dancehallowe wibracje nie pozwalające podpierać ścian.

Dialogues Of Sounds #4 - Plakat


Organizacja i promocja

[ www.aggressivenation.pl ]


Profil DOS na myspace.com

profil DOS na myspace.com

Kontakt z organizatorem

[ nohands@aggressivenation.pl ]

Muzyka wykonawców z DOS#4

To view the E-Phonic MP3 Player you will need to have Javascript turned on and have Flash Player 9 or better installed.ogłoszenia Zielona Góra

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o tej imprezie (line-up, kolejne edycje, jakiekolwiek zmiany, o których trzeba wiedzieć) ?????
Jeśli tak, podaj e-mail poniżej.


ShoutBox

Nick:

Wiadomość (max. 255 znaków):Poprzednie edycje imprezy

miniatura plakatu z DOS #3 DOS #3
17.XI.2008 - Zielona Góra - 4 Róże dla Lucienne


Wystąpili:
- Taumaturgia (Namysłów)
- Odkrywcy Nieodkrytych Lądów (Zielona Góra)
- Ustafka (Zielona Góra)
- No Problem Sound (Zbąszynek)

[ galeria z imprezy ]
[ czytaj opis imprezy ]
miniatura plakatu z DOS #2 DOS #2
30.V.2008 - Zielona Góra - 4 Róże dla Lucienne


Wystąpili:
- Niekoniecznie Korzenie (Legnica)
- Zjednoczona Fala Dźwięku (Nowa Sól)
- NoHands (Zielona Góra)

gościnnie zagrał także Jegomość z Full Spontan Positive Sound

[ galeria z imprezy ]
[ czytaj opis imprezy ]
miniatura plakatu z DOS #1 DOS #1
19.I.2008 - Zielona Góra - klub Fabryka


Wystąpili:
main.stage:
- Odkrywcy Nieodkrytych Lądów (Zielona Góra)
- Padlina Szarika ( Miłosław)
- Pro-Pan (Kalisz)
- Ustafka (Zielona Góra)
reggaemassive.room:
- Zjednoczona Fala Dźwięku (Nowa Sól)
- Full Spontan Positive Sound (Bolesławiec)
[ galeria z imprezy ]
[ czytaj opis imprezy ]

Linki i buttony
AggressiveNation